HİZMET BİRİMİ

Halkla İlişkiler Birimi

Gazimağusa Belediyesi’nin, halka verdiği önemin göstergesi olan Halkla İlişkiler Birimi, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için yoğun tempoda çalışıyor. Halktan gelen şikayet, öneri ve istekler, birim için hazırlanmış özel bir bilgisayar programına kaydediliyor ve anında ilgili birime iletilerek sonuçlanıncaya kadar takip ediliyor. Sonuç odaklı yürütülen çalışmalarla, ilgili birimden gelen cevaba göre de vatandaşa geri dönüş sağlanıyor.

Bunun yanında belediyemizin düzenlediği bütün etkinlikler, duyurular ve haberler, birimimiz tarafından halkımıza duyuruluyor. Belediyemizle iletişime geçtiğiniz zaman çözüm odaklı çalışan güler yüzlü Halkla İlişkiler personelimiz ile karşılaşacaksınız.

 

Temizlik Birimi

Kentimizi, Kuzey Kıbrıs’ın en temiz kenti yapmak için yola çıkan Gazimağusa Belediyesi Temizlik Bölümü, “el ele, pırıl pırıl bir Gazimağusa” sloganı ile tüm olanaklarını seferber ederek, yüksek bir tempoda çalışıyor.

Temizlik Birimi, temiz bir Gazimağusa için vatandaşlarla “el ele” olmanın bilinciyle, kentte temiz çevrenin kalıcı olabilmesi için de, çevreyi bilinçsizce kirletenlerin, Halkla İlişkiler Birimi’nin 630 0 500 numaralı telefonlarına bildirmesini talep ediyor.

Bölgesel Temizlik Kampanyası çerçevesinde her sezon başı yapılan kampanyalarla bölge sakinleriyle ortaklaşa çalışmalar yürüten Gazimağusa Belediyesi Temizlik Birimi halktan büyük takdir topluyor.

 

Sağlık Birimi

Gazimağusa Belediyesi Sağlık Birimi, insan sağlığının öneminin sorumluluğu ile gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

Yaz-Kış belirli periyotlarla, gece ve gündüz sürekli olarak kentte haşere için mücadele yapan ekip, ayrıca Zabıta Birimimizle iş birliği halinde kent genelindeki işyerleri denetimlerini de sürdürüyor. Ekipler, gıda denetimlerinin yanında iş yerlerinin düzenli denetimleri ile vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda yemek ve alışveriş ihtiyaçlarını güvenle karşılamasını sağlıyor.

 

Su İşleri Birimi

Nüfusuna göre, ülkemizdeki diğer kentlere oranla en az suyu alan kentimizde, suyu eşit bir şekilde dağıtmak için yoğun bir şekilde çalışan Gazimağusa Belediyesi Su İşleri Birim, yeni projeler yaratarak sorunları çözmeye çalışıyor.

Yeni yapılan arıtma tesisi ve tamamıyla değişen su altyapısıyla vatandaşımızın daha kaliteli su almasını sağlayan birimimiz, çözüm odaklı çalışmaları ile Gazimağusa’da su sorununu ortadan kaldırılması için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

 

Proje Birimi

Gazimağusalılar’ın yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile projelerin geliştirilmesi, yürütülmesi ve takip edilmesi için çalışan Proje Birimimiz, çağdaş bir kent ve kaliteli bir yaşam için üretimlerini sürdürüyor.

 

Bayındırlık ve İmar İşleri Birimi

Bayındırlık ve İmar İşleri Birimi Gazimağusa’nın kaldırım, yol gibi imar işlerini yürüterek, aynı zamanda düzenli bir kent oluşumu için yeni yapılacak binaların kontrolünü ve yasalar çerçevesinde inşasını denetliyor.

Birim, kentin çağdaş bir görünüme sahip olması için yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

 

Park ve Bahçeler Birimi

Gazimağusa’yı, Kuzey Kıbrıs’ın en yeşil kenti yapmak için yoğun bir şekilde çalışan Park ve Bahçeler Birimi, ağaçların büyük kısmını ve kentin dört bir yanındaki parklara ekilen çiçeklerin tümünü kendi seralarında yetiştiriyor.

Belli mevsimlerde “Gazimağusa’da Çiçekler Açsın” kampanyası düzenleyen ekip, bu doğrultuda belediyemizi çeşitli nedenlerle ziyaret eden vatandaşlara çiçek fidanları hediye edip, bunların tüm kente yayılmasını sağlıyor.

 

Mali İşler Birimi

Belediyenin gelirleri Su, Temizlik, Aydınlatma Ücretleri ile Taşınmaz Mal, Meslek, İnşaat Ruhsatı gibi vergilerden oluşmaktadır.

Belediyenin en önemli birimlerinden olan Mali İşler Birimi en zor görevlerden biri olan Gazimağusa Belediyesi’nin ekonomisini düzenliyor.

Gelir ve gider dengesini kontrol eden birim çeşitli alt birimlere ayrılıyor.

 

Çarşı ve Tartı Hizmetleri Birimi

Halkın güvenlive düzenli bir ortamda, eşit şartlarda  alışveriş yapabilmesi için pazar yerlerini ve buradaki tartıları denetleyen Çarşı ve Tartı Hizmetleri Birimi, aynı  zamanda kentimizin ekonomisine önemli ölçüde katkı sağlayan Gazimağusa Limanı’nda bulunan bürosunda da  hizmet veriyor.

 

Mezbaha

Gazimağusa Belediyesi Mezbaha ekipleri, sağlık denetimleri konusunda etkin çalışmalar sürdürüyor.

Küçükbaş ve Büyükbaş hayvanlarda ortaya çıkması muhtemel özellikle Ekinekok ve diğer hastalıklar için ciddi bir kontrol noktası olan Mezhaba ekipleri, etkin kontrolleri ile halka güven veriyor.

Belediye  sınırları içerisinde satılacak büyükbaş ve küçükbaş et ürünleri için hayvan kesim işlemi burada yapılıyor.

 

Garaj (Bakım ve Onarım İşleri)

Gazimağusa Belediyesi’nin araç filosunun düzenli bakım ve onarımının yapıldığı Garaj bünyesinde aynı zamanda belediyenin demir ve ahşap ürünh ihtiyaçları ile ilgili dülger ve demirci atölyeleri de yer alıyor.

Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu

Halka en iyi hizmet bilinciyle hareket eden belediyemiz, belediyemiz bünyesinde,  Atatürk Gündüz Çocuk Bakım Evi ve Anaokulu ile kent halkına hizmet sunuyor.

2 yaştan itibaren okul öncesi eğitim ve Anaokul eğitimleri ile çağdaş bir geleceğe sağlam zeminler yaratan eğitim yuvamızda, aylık olarak yapılan aile toplantılarıyla da,çocukların kişisel gelişimleri aileler ile işbirliği içerisinde yürütülüyor.

Atatürk Gündüz Çocuk Bakım Evi ve Anaokulu’nda en az eğitim kadar önemsenen çocukların düzenli beslenme alışkanlığı için de diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemeklerle, çocukların beslenme ihtiyaçlarına uygun şekilde, haftalık programlar olarak düzenleniyor.

Online Ödemeler
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?