Halkla İlişkiler Birimi

Gazimağusa Belediyesi’nin, halka verdiği önemin göstergesi olan Halkla İlişkiler Birimi, vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için yoğun tempoda çalışıyor. Halktan Gelen şikayet, öneri ve istekler, birim için hazırlanmış özel bir bilgisayar programına kaydediliyor ve anında ilgili birime iletiliyor ve sonuçlanıncaya kadar takip ediliyor. İlgili birimden gelen cevaba göre de vatandaşa geri dönülüyor.

Bunun yanında belediyemizin düzenlediği bütün etkinlikler, haberler v.s. birimimiz tarafından halkımıza duyuruluyor. Belediyemizle herhangi bir şekilde iletişime geçtiğinizde Halkla İlişkiler personelimizin güler yüzü ile karşılanacaksınız.

Temizlik Birimi

Kentimizi, Kuzey Kıbrıs’ın en temiz kenti yapmak için yola çıkan Gazimağusa Belediyesi Temizlik Bölümü, kendisine bir slogan seçti ” el ele, pırıl pırıl bir Gazimağusa”. Bu düşünce ile tüm olanaklarını seferber ederek, yüksek bir tempoda çalışıyor.

Tertemiz bir Gazimağusa için, sloganda da belirtildiği gibi vatandaşlarla “EL ELE ” olmak zorunda olamanın bilinci içerisinde. Birim, Yapılan temizliğin daha kalıcı olabilmesi için, halkımızın çevre temizliğine daha duyarlı olmasını ve çevreyi bilinçsizce kirletenleri, Halkla İlişkiler Birimi’nin 630 0 500 numaralı telefonlarına bildirmesini istiyor.

Bölgesel Temizlik Kampanyası çerçevesinde her sezon başı yapılan kampanyalarla bölge sakinleriyle ortaklaşa çalışmalar yürüten Gazimağusa Belediyesi Temizlik Birimi halktan büyük takdir topluyor.

Sağlık Birimi

İnsan Sağlığının her şeyin önünde geldiğinin bilinci içerisinde çalışan Gazimağusa Belediyesi Sağlık Birimi, bu ağır sorumluğunun getirdiği yoğun tempoyla gece-gündüz çalışıyor.

Yaz-Kış belirli periyotlarla, gece ve gündüz ekipleriyle olmak üzere sürekli olarak kentte haşere için mücadele yapan ekip, Zabıta Birimimizle ortaklaşa oluşturduğu ekiplerle kent genelindeki işyerlerini tek tek denetleyerek vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmasını sağlıyor.

Su İşleri Birimi

Ülkemizde yaşanan su sorunu nedeniyle, en çok iş Gazimağusa Belediyesi Su İşleri Birimi’ne düşüyor. Nüfusuna göre, ülkemizdeki diğer kentlere oranla en az suyu alan kentimizde, suyu eşit bir şekilde dağıtmak için yoğun bir şekilde çalışan birim, yeni projeler yaratarak sorunları çözmeye çalışıyor. Yeni yapılan Arıtma tesisi ve tamamıyla değişen su altyapısıyla vatandaşımızın daha kaliteli su almasını sağlayan birimimiz, gün geçtikçe Gazimağusa’da su sorununu ortadan kaldırmak için çalışıyor.

Proje Birimi

Gazimağusalıların yaşam kalitesini yükseltmek amacı ile projelerin geliştirilmesi, yürütülmesi ve takip edilmesi için çalışan Birimimiz, projelerin çağdaş ve kaliteli bir şekilde hayata geçmesi için de yoğun çaba harcıyor.

Bayındırlık ve İmar İşleri Birimi

Gazimağusa’nın kaldırım, yol gibi imar işerini yürüten birim, ayni zamanda kente yeni yapılacak binaların kontrolünü ve yasalar çerçevesinde yapılıp yapılmadığını denetliyor.

Kentin çağdaş bir görünüme sahip olması için çalışan birim, şu anda hazırlanmakta olan Gazimağusa İmar Planı komitesinde de yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Birimi

Gazimağusa’yı Kuzey Kıbrıs’ın en yeşil kenti yapmak için yoğun bir şekilde çalışan birim, ağaçların büyük kısmını ve kentin dört bir yanındaki parklara ekilen çiçeklerin tümünü kendi seralarında yetiştiriyor. Belli mevsimlerde “Gazimağusa’da Çiçekler Açsın” kampanyası düzenleyen ekip, bu doğrultuda belediyemizi çeşitli nedenlerle ziyaret eden vatandaşlara çiçek fidanları hediye edip, bunların tüm kente yayılmasını sağlıyor.

Mali İşler Birimi

Belediyenin en önemli birimlerinden bir başkası olan Mali İşler Birimi en zor görevlerden biri olan Gazimağusa Belediyesi’nin ekonomisini düzenliyor.

Gelir ve gider dengesini kontrol eden birim çeşitli alt birimlere ayrılıyor.

Genel olarak Belediyenin gelirleri Su, Temizlik, Aydınlatma ücretleri ile, Taşınmaz Mal, Meslek, İnşaat Ruhsatı gibi vergilerden oluşmaktadır.
Çarşı ve Tartı hizmetleri Birimi

Halkın güvenli bir şekilde, haksızlığa uğramadan alışveriş yapabilmesi için Pazarları ve buradaki tartları denetleyen ekip, ayni zamanda kentimizin en önemli ekonomik merkezi olan Liman’da bulunan bürosunda da hizmet veriyor.

Açık pazar ve Perşembe pazarı ile kenttaşlarımızın ucuz ve taze meyve-sebze gereksinimlerini de karşılamayı amaçlıyor.

Mezbaha

Gazimağusa Belediyesi’nin sağlık açısından en önemli birimlerinden biri de Mezbaha.

Belediye sınırları içerisinde satılacak büyük baş ve küçük baş et ürünleri için tüm hayvanların kesim işlemi burada yapılıyor.

Özellikle Ekinekok ve diğer hastalıklar için ciddi bir kontrol noktası olan mezbaha halka güven veriyor.

Garaj (Bakım ve Onarım İşleri)

Belediyenin en önemli birimi olan Garaj’da belediyeye ait tüm araçların bakım ve onarımı yapılıyor.

Ayni zamanda burada bulunan dülger ve demirci atölyelerinde belediyenin bu konudaki tüm istekleri karşılanıyor.
Atatürk Gündüz Çocuk Bakım Evi ve Anaokulu

Belediyeciliğin, Çöp Toplama ve Su verme dışında daha bir çok konuda hizmet verilebileceğinin en iyi örneği olan Belediyemiz, Atatürk Gündüz çocuk Bakım Evi ile kent halkına hizmet sunuyor.

Aylık olarak yapılan aile toplantılarıyla, ailelerle çocuklarının durumu ile ilgili bilgi alılşverişinde bulunuluyor ve aileler, çocuklara nasıl davranılması gerektiği konusunda eğitiliyor.

Atatürk Gündüz Çocuk Bakım Evi ve Anaokulu’nda hazırlanan yemekler ise, Diyetisyen tarafından, çocukların besleneme ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde, haftalık programlar olarak düzenleniyor.

Zabıta Birimi

Belediyedeki denetleme mekanizmasını yürüten birim olan Zabıta, kentteki beledi konulardaki uygulamaların yasalara göre yürütülmesini sağlıyor.

Kentteki işyerlerine çalıştırma iznini veren birim ayni zamanda buraları denetleme yetkisine de sahip.

Kentte kaçak satış yapanlarla mücadele eden Gazimağusa Belediyesi Zabıta Birimi, Belediyeler Yasası’na aykırı işlemlere de müdahale ediyor.

Kültür Birimi

Gazimağusa Belediyesi olarak, kentimizde gerçekleştirdiğimiz kültürel etkinliklerle, Kıbrıs’ın Kültür sanat Başkenti unvanını daha da ileriye taşımak için çalışın birimimiz özellikle 1995’yılandan beridir yapılan Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali ile de tüm Akdeniz’de kenti bir marka haline getirmek için çalışıyor. Yeni yapılan Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’yle artık kış aylarında da etkinlikler düzenleyen ekip, halkımıza kültür-sanat hizmeti sunmak için canla başla çalışıyor.

Online Ödemeler
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?