3. Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali’nde Üretilen Eserlerin Sergisi Açıldı

Gazimağusa’nın Sembolü Karga Heykeli’nin Açılışı Yapıldı
25 Mart 2019
Gazimağusa Belediye Başkanı Sayın İsmail Arter’in Türkan Aziz’in Vefatı nedeniyle Yayınladığı Başsağlığı Mesajı
29 Mart 2019

Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 17-24 Mart tarihleri arasında 3’üncüsünü düzenlediği ve 10 ülkeden 21 ressamın katıldığı Uluslararası Gazimağusa Sanat Festivali, Buğday Camii’nde açılışı yapılan sergi ile sona erdi. Açılış Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile UBP Gazimağusa Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu tarafından yapıldı.  Festival kapsamında halka açık olarak yapılan atölye çalışmalarında üretilen eserler sanatseverlerle buluşturulurken, sergi 1 Nisan tarihine kadar mesai saatlerinde ziyarete açık olacak. KKTC ve Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Almanya, Bulgaristan, Kazakistan, Katar, Ürdün, Güney Kıbrıs ve Rusya’dan festivale katılan 21 ressama katılım belgesi verildi.

Serginin açılışında konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, tüm sanatçıları kentte ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Gazimağusa Belediyesi olarak sanatsal faaliyetlere katkı koymaya devam edeceklerini belirtti.

Festivalin Küratörü Sanatçı Zühre Özkaraman ise, festivale 10 ülkeden 21 sanatçı katıldığını ifade ederek, festival süresince çok keyifli ve verimli çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?