BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER BÖLÜM BAŞKANI PROF. DR. AHMET SÖZEN İLE BİR GÖRÜŞME YAPTI

İNGİLİZ ORDUSUNDA GÖREV YAPAN RİCHARD CHAMBERLAİN ESKİ KIBRIS FOTOĞRAFLARINDAN OLUŞAN İKİ KİTABINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ
2 Temmuz 2021
TÜRKİYE MUHTARLAR FEDERASYONU’NDAN MERSİN ŞUBESİNE BAĞLI MUHTARLAR GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ
28 Temmuz 2021
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sözen ile Maraş ve Kıbrıs konusuyla ilgili bir görüşme yaptı.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, uzun yıllardır tanıdığı değerli bir akademisyen olduğunu ifade ettiği Prof. Dr. Ahmet Sözen’in özellikle uluslararası ilişkiler ve siyasetle ilgili görüşlerinin kendileri için önemli olduğunu, Sözen’in yazılarını ve basındaki haberlerini takip ettiğini ve fırsat buldukça da bir araya gelip görüş alışverişi yaptıklarını söyledi. Başkan İsmail Arter, özellikle içinde bulunduğumuz günlerde Maraş konusunun gündemde olduğunu,2 toplum arasında hareketlenme olduğunu, AB, Amerika, ve garantör devletlerin boyutuyla birlikte BM kararları görüşleri ve tepkileri olduğunu, tüm bu konularla ilgili görüş alıverişinde bulunacaklarını söyledi.
DAÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Sözen ise, uzun yıllardır tanıdığını ifade ettiği Başkan İsmail Arter’in Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanlığı yaptığı dönemde de hem profesyonel bir ilişkileri hem de dostlukları olduğunu, zaman zaman görüş alışverişi yaptıklarını söyledi. Sözen, yıllardır gerek Kıbrıs meselesi, gerekse Maraş konusu ve daha geniş anlamda dünya politikasını irdeleyen bir kişi olduğunu, Başkan İsmail Arter’in daveti üzerine seve seve geldiğini ve görüş alışverişi yapacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?