Çanakkale Ortaokulu’nun Kardeş Okulu Çanakkale Merkez Cumhuriyet Ortaokulu Gazimağusa Belediyesini Ziyaret Etti

Gazimağusa Türk Maarif Koleji Müdürü İlknur Şemi Ve Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Arsal Başkan İsmail Arter’i Ziyaret Etti
9 Mayıs 2019
İkinci Bahar Yaşam Kulübü Üyelerinin Anneler Günü’nü Kutladı
21 Mayıs 2019

Gazimağusa’daki Çanakkale Ortaokulu’nun Türkiye’deki kardeş okulu olan Çanakkale Merkez Cumhuriyet Ortaokulu bugün Gazimağusa Belediyesini ziyaret etti. Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Çanakkale Ortaokulu’nun davetlisi olarak ülkemize gelen Çanakkale Merkez Cumhuriyet Ortaokulu’ndan 4 öğretmen ve 10 öğrenciden oluşan heyeti kabul etti.
Gazimağusa Belediye Başkanı Başkan Arter konuşmasında, Çanakkale ile geçmişten gelen bağları olduğu için Çanakkale kelimesini duyduğu anda heyecanlandığını ifade ederek, Gazimağusa’da Çanakkale Ortaokulu’nun yanında, Çanakkale Mahallesi, Çanakkale Şehitliği, Çanakkale Spor Kulübü’nün olduğunu söyledi. Ayrıca bir güzelliğin daha olması için çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını ifade eden Başkan Arter, Çanakkale Belediyesi ile kardeş şehir olmak için protokollerin hazırlandığını, meclisten geçtiğini ve önümüzdeki birkaç ay içinde tören yapılarak imzaları atacaklarının bilgisini verdi.

Çanakkale Ortaokulu Müdürü Emin Özkalp ise, Başkan İsmail Arter’in göreve başladığından beri okullarının en büyük destekçisi olduğunu, Başkan İsmail Arter’in ifade ettiği gibi kendilerinin de konuya duydukları heyecandan dolayı kardeş okul projesini başlattıklarını söyledi. Projeye 6 yıldır devam ettiklerini, hem Belediyenin desteği hem bu işe olan aşk ve sevgilerinden dolayı bugüne kadar geldiklerini ifade eden Özkalp, belediyelerin kardeş olmasından sonra da daha kolay ve yardımlaşarak projelerine devam edeceklerini, kendisinin 3 yıllık müdürlük süresince de aynı şekilde devam edeceklerini söyledi. Özkalp, herşeyden önemlisi çocukların evlerinde kaldığı arkadaşlarıyla kurduğu dostluklar bütün yorgunluklarını unutturduğunu, çocukların mutlu olmasının kendileri için yeterli olduğunu söyledi.
Ziyaretin sonunda, Başkan İsmail Arter öğretmenlere ve çocuklara Kıbrıs’la ilgili kitaplar hediye ederken, konuk öğretmenler ise Başkan Arter’e el yapımı seramik tabak takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?