Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre Başkan İsmail Arter’i Ziyaret Etti

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in 14 Mart Tıp Bayramı İle İlgili Mesajı
14 Mart 2019
Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Öğrencileri Çanakkale Bölgesi’nde Fidan Dikti
15 Mart 2019
KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre ve Başkan İsmail Arter başkanlık makamında bir görüşme yaptı.
Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre konuşmasında, uzun zamandır yapmak istediği ziyareti bugün gerçekleştirdiğini ifade ederek, Gazimağusa’nın Lefkoşa’dan sonra 2. Büyük şehir olduğunu, tarihi ve limanı olmasının yanında Gazimağusa’nın hak ederek ve direnişte büyük özveriler göstererek Gazilik unvanı alan bir şehir olduğunu söyledi. Gazimağusa’daki hizmetlerin gayet güzel olduğunu, çalışkanlığınızı biliyoruz.” diyen Töre, belediyenin çalışmalarının önemli olduğunu söyledi.  Gazimağusa’da kapalı Maraş ve sivil yerleşimin olduğu Maraş bölgesinde bir takım oyunlar oynanmaya çalışıldığını ifade eden Töre, “aslında Kıbrıs meselesi üzerinde oyunlar oynanmaya çalışılıyor. Ama biz KKTC devletini kurduk ve yaşatma azmindeyiz. KKTC bizim için ulusal bir devlettir. Ama bu devleti yaşatmak için sosyo-ekonomik yapıyı da güçlendirmek lazımdır. Belediye hizmetlerini çok ileri düzeye, dünya standartlarına çıkarmak lazımdır. Çağdaş bir kent durumuna getirmek mecburiyetindeyiz.”  şeklinde konuştu. Başkan İsmail Arter’in gayretlerini uzun süredir takip ettiğini, son olarak “Garga Heykeli”nin de yapıldığını ifade eden Zorlu Töre, bundan sonraki çalışmalarda daha büyük gayretlerle hizmet edeceğini ifade ettiği başkan Arter’in enerjisinin hiçbir zaman tükenmeyeceğini söyledi. Töre, Başkan İsmail Arter’i KKTC Cumhuriyet Meclisi’ne davet ederken, çalışmalarında başarılar diledi.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ise, KKTC Cumhuriyet meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre ve Yasemin hanımı Gazimağusa’da ağırlamaktan mutlu olduğunu ifade ederek, siyasi görevler dışında dostlukları olan Zorlu Töre ile meslektaş olduklarını, geçmişten gelen dostlukları olduğunu söyledi. Zorlu Töre’nin milletvekilliği ve Tarım Bakanlığı yaptığı dönemlerde de ülkesini çok seven bir kişi olarak dikkat çektiğini, KKTC’nin ileriye dönük gelişip büyümesi için dikkat çeken duruşunun herkes tarafından bilindiğinin söyledi. Zorlu törenin takdir edilen ayrı bir özelliğinin ise Türkiye’ye olan bağlılığı olduğunu ifade eden Başkan Arter, “Türkiye’nin ileride Kıbrıs’ta bulunacak çözümde etkin fiili garantisini her fırsatta dillendirmesi dikkat çekmektedir. Gençlerimizin KKTC kuruluna kadar toplumun ne badirelerden geçerek bu günlere geldiğinin unutmaması lazım, bilmesi lazım, öğrenmesi lazım. Bu konuda verdiğiniz uğraşları desteklediğimizi söylemek isterim. “diye konuştu. Meclis Başkan Yardımcısı Töre’nin Gazimağusa Belediyesi için ifade ettiği görüşlerinin kendilerini gururlandırdığını, Gazimağusa’ya hizmeti kamu görevi bilinciyle yaptıklarını, halktan gelen istekler doğrultusunda hizmetleri şekillendirdiğini ifade etti. Şehrin gelişip büyüdüğünü, hizmetlerin çeşitlendiğini ifade eden Başkan Arter, bu çerçevede yaptıkları görevin kamu görevi olduğunu, görev süresi dolduğunda arkamızdan ne söyleneceğinin çok önemli olduğunu söyledi.
 Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Başkan İsmail Arter’e plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?