DOĞA İLKOKULU ÖĞRENCİ KONSEYİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E “5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ”YLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ SUNDU

YRD. DOÇ. DR. TURGAY BÜLENT GÖKTÜRK “TARİHSEL SÜREÇTE KIBRIS” KİTABINI BAŞKAN İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ
4 Haziran 2021
RAUF RAİF DENKTAŞ VAKFI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
7 Haziran 2021
Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu Öğrenci Konseyi’nden öğrenciler, Müdür Yardımcısı Ayşe Çırakoğlu ve Öğretmenlerinin eşliğinde Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret ederek, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ile ilgili görüşlerini içeren bir yazı sundu.
Öğrenci Konseyi Başkanı Una Saraçlı isimli öğrenci konseyin gün ile ilgili görüşlerini içeren yazıyı okudu. Saraçlı, bisiklet kullanımını hem sağlıklı hem ekonomik olması nedeniyle kent içi ulaşımda bir çözüm olarak gördüklerini ifade ederek, trafik karmaşası hava kirliği ve gürültüden kurtulmanın yolunun bisiklet kullanmaktan geçtiğini kaydetti. Gazimağusa Belediyesi’nden bisiklet yolları talep ettiklerini söyleyen Saraçlı, iyi tasarlanmış bisiklet yolunun bisikletlerin güvenliğini artıracağını, kaza riskini azaltacağını belirtti. Saraçlı, bisiklet yolları ve kullanımıyla ilgili şu maddeleri sıraladı: “Bisikletliler için yol paylaşımını adil kılar, yol güvenliğini iyileştirir, ucuz ulaşım imkanı sağlar, kamu alanlarının kalitesini artırır, trafik sıkışıklığı problemini çözer, arabaya alternatiftir, trafik talebi yönetimini sağlar, iklim değişikliğini etkilerini azaltır.”
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, sadece özel günlerde değil her zaman öğrencileri Belediyeye beklediğini ifade ederek, pandemi sürecinden dolayı olağanüstü koşullardan geçtiğimizi, okulları bundan dolayı uzun bir süredir ziyaret edemediğini söyledi. Başkan İsmail Arter, çevreye duyarlı bir neslin yetişiyor olmasının ileriye dönük umut verici olduğunu da söyledi. Başkan İsmail Arter, sporla sağlığın iç içe olduğunu, bisiklet sürmenin ulaşımda hem çevre dostu hem de sağlığı korumada önemli olduğuna dikkat çekerek, geçtiğimiz aylarda ihaleye çıkarak Gazimağusa’da toplam 7 noktada bisiklet istasyonu kurulacağını söyledi.
Okulun Müdür Yardımcısı Ayşe Çırakoğlu ise, öğrencileri kabul ettiği için Başkan İsmail Arter’e teşekkür ederek, Konsey Başkanı öğrencinin daha güzel bir Mağusa için görüşlerini ve isteklerini Başkan İsmail Arter’e sunacağını ifade etti. Çırakoğlu ayrıca her hafta düzenli olarak pcr testi yapılması konusunda okullarına destek verdiği için de Başkan İsmail Arter’e teşekkür etti.
Öğrenciler görüşlerini içeren yazıyı ve küçük bir sandığı Başkan İsmail Arter’e takdim ederken, Başkan İsmail Arter de öğrencilere Mağusa fotoğraflarının olduğu bir albüm ve kitap hediye etti.
a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?