Eski Başbakan Ve Meclis Başkanı Hakkı Atun Başkan İsmail Arter’i Ziyaret Etti

Dünyaca Ünlü Piyanist Rüya Taner Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i Ziyaret Etti
6 Şubat 2019
Maraş’taki İlkokul Öğrencileri Maraş MGA’da Sanat Kampında
13 Şubat 2019

Eski Başbakan, Meclis Başkanı ve Bakanlardan Hakkı Atun bugün Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’i ziyaret etti. Başkan İsmail Arter’in makamında yapılan görüşmede, Hakkı Atun Başkan İsmail Arter’e yayımladığı 2 anı kitabını takdim etti.

Eski Başbakan ve Meclis Başkanı Hakkı Atun, Lefkoşa Milletvekili olarak seçildiğini, Lefkoşa’da evlendiği için orada kaldığını ama Ergazili olduğu için Mağusalı sayıldığını söyleyerek, ortaokulu Mağusa’da okuduğunu Mağusa’nın tarihi yerlerinden dolayı kendisine çok cazip geldiğini ifade etti. Hakkı Atun, ilk kitabından sonra yayımladığı 2. kitabının 1976- ile 1990 yıllarını kapsadığını ve devletin nasıl kurulduğunu anlattığını ifade ederek, 3. kitabının da basılmak üzere olduğunu ve 1990-2018 yıllarını kapsayacağını aktardı. Atun, geçmişte İskan Bakanlığının ardından Maliye Bakanlığı yaptığını, esas sıkıntının o dönemde olduğunu, herşeyin sıfırdan başladığı ve vergi toplanamadığı zor bir dönem yaşandığını söyledi. Hakkı Atun, hiçbir zaman makam hırsı olmadığını, bakanlıktan vazgeçip parti genel sekreteri görevi yaptığı bir dönem de olduğunu, kendisi için önemli olanın ülkeye hizmet olduğunu belirtti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Kıbrıs Türk siyasi hayatında uzun yıllar görev yapan Hakkı Atun’un belediyeyi ziyaretinden mutlu olduğunu, Gazimağusa’yı farklı nedenlerle ziyaret eden Atun’la her zaman teması olduğunu ifade etti. Belediye başkanlığına aday olacağında görüştüğü Hakkı Atun’un deneyimlerinin kendisine ışık tuttuğunu ifade eden Başkan Arter, “Yapabileceklerimizi ta başından konuşmuştuk. Sizinle her fırsatta sohbet ettiğimde tecrübelerinizden yararlandım. Allah sizlere ailenizle beraber sağlık ve afiyet versin. Ülke insanı hizmetlerinizden dolayı sizi kolay kolay unutmaz. Her zaman kulağınızın çınlaması lazım. Her zaman bunları konuşuyoruz. Ziyaretiniz bizi onurlandırdı” dedi. Başkan Arter, Hakkı Atun’un kitabının çok ilgisini çektiğini, Hakkı Atun’un ülke siyasi hayatında yaptığı görevlerin yanında develin nasıl kurulduğu ve bugünlere geldiğinin öğrenilmesi açısından çok verimli ve önemli olduğunu, insanların ülkenin hangi badirelerden geçtiğini öğrenmesi için kitabı alıp okumasını tavsiye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?