ESKİ ESERLER VE MÜZELER DAİRESİ MÜDÜRÜ NAZIM CED BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

KIBRIS VAKIFLAR İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ PROF. DR. İBRAHİM BENTER BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
21 Haziran 2021
İNGİLİZ ORDUSUNDA GÖREV YAPAN RİCHARD CHAMBERLAİN ESKİ KIBRIS FOTOĞRAFLARINDAN OLUŞAN İKİ KİTABINI BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ
2 Temmuz 2021
Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Nazım Ced, Gazimağusa Belediye Başkanı Ismail Arter’e bir nezaket ziyaretinde bulundu.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi’nin yeni Müdürü Nazım Ced’i belediyede misafir ettiklerini, Daire ile Belediyenin çalışmalarının yakından ilişkili olduğu için bu tür görüşmeleri sıklıkla yaptıklarını, görüşmede gündemdeki konuları istişare etme fırsatı bulduklarını ifade etti. En çok tarihi eseri barındıran kent olan Gazimağusa’da Daire ile birlikte omuzlarında fazlaca yük olduğunu, tüm konuları birlikte çalışarak çözeceklerini ifade eden Başkan İsmail Arter, hem Belediyeye hem de Daireye çalışmalarında kolaylıklar dilerken, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Nazım Ced’e yeni görevinin hayırlı olmasını diledi.
Eserler ve Müzeler Dairesi Müdürü Nazım Ced ise, gerek eski eserler gerekse de belediyenin bir bütün olarak eski eserlerin korunması ve bakımlarının yapılması adına Başkan İsmail Arter’e bir nezaket ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ced, Belediye ile işbirliği içinde Mağusa’nın değerli eserlerini geliştirmek güzelleştirmek için yapılabilecekleri en güzel şekilde yapacaklarını, ülkenin kültür mirasını korumanın birinci amaçları olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?