GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER, ENGELLİLER HAFTASI DOLAYISI İLE MESAJ YAYIMLADI

BAFLILAR GELENEKSEL HERSE GÜNÜ İÇİN GAZİMAĞUSA’DA BİR ARAYA GELDİ
7 Mayıs 2022
GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI ARTER: SANATIN OLDUĞU HER YER GÜZELLEŞİR
13 Mayıs 2022

İsmail Arter - Gazimağusa Belediye Başkanı

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter Engelliler Haftası dolayısı ile yayımladığı mesajında, engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok görünür olmalarını sağlamanın amaçlandığına vurgu yaptı.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı ile mesaj yayımladı.
Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında engelli vatandaşların sorunlarının gündeme getirilmesi, dünyaya onların penceresinden bakılarak farkındalık yaratılmasının amaçlandığını kaydeden Başkan Arter, son yıllarda engelli vatandaşların iş ve sosyal hayatın içerisinde daha çok var olabilmesi için önemli adımlar atıldığını ifade etti.
Hayatın her alanında olan engelli vatandaşların, toplum için birer güç kaynağı olduğunu söyleyen Başkan Arter, engelli vatandaşların geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkânların oluşturulmasının, yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılmasının, yalnızca engelli vatandaşları değil, tüm toplumu mutlu ettiğini ifade etti.
“Kentimizde, engelli bireylerin hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmak amacı ile verilen hizmetlerin kalitesini arttırmanın gayreti içerisindeyiz” diyen Başkan Arter, amacın engelli bireylerin ekonomik ve sosyal hayatın içinde daha çok görünür olmalarını sağlamak olduğuna vurgu yaptı.
Arter açıklamasında, “bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetin artmasında farkındalık sağlayacağını ümit ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?