Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş Ve Anaokulu Öğrencilerinin Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Ve Turizm Festivali 18 Haziran’da Başlıyor
30 Haziran 2019
4. Geleneksel Tuzla Panayırı Başladı
30 Haziran 2019

Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu öğrencilerinin el emeği ve büyük bir beceriyle öğretmenlerinin eşliğinde hazırladıkları üretimlerinin yıl sonu sergisi, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter tarafından açıldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, yaptığı konuşmada; uzun yıllardan beridir belediyenin kreş hizmeti olduğunu, zorlu şartlarda verilen kreş hizmetini yeni binaya taşındıktan sonra istedikleri düzeye getirdiklerini, altyapı ve çevrenin  olması gerektiği gibi olduğunu ifade ederek, ancak işin bunlarla bitmediğini, velilerin çocuklarını kreşe bırakırken huzurlu bir şekilde bırakması gerektiğini belirtti. “Bizim çocuklarımız da buralardan geldi geçti, çocuğu alma saati gelene kadar velilerin içinin rahat olması, çocuklarının emniyette olduğunu bilmeleri gerekir. “diyen Başkan İsmail Arter,” Sadece eğitim verilmiyor, çocuklar yedi mi içti mi o konu da var. Ayrıca çocukların bu yaşlarda başlayan resim, spor, müzik ve sanatla ilgili başka yetenekleri varsa onların ortaya çıkması gerekir.” dedi. Belediyenin çocuklara bakış açısının bu olduğunu, kreşin faaliyetlerinin çeşitleneceğini, çocukların hem mutlu olduğu hem de yeteneklerini keşfedeceği bir kurum olarak hizmet vereceğini kaydeden Başkan Arter, çocukların telefon ve bilgisayar kullanımında çok iyi olduğunu ancak bunun sakıncaları da olduğunu, çocukları resime, kitaba ve kaleme biraz daha yakınlaştırmak gerektiğini ifade etti. Belediyenin üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Arter, kreşe dilek ve istek kutusu konularak, velilerin görüşlerini aktarmasını, ayrıca çocukların da belediyeye mektup yazmasını istedi.

 

Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu Müdürü Havva Onaç ise,  kreşin sergisini açmanın mutluluğunu velilerle birlikte yaşadıklarını, sergideki çalışmaların her çizgisinin kelimelerle tarif edemeyeceği kadar değerli olduğunu belirtti.  Bu imkanı kendilerine sağlayan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e, kendilerine mutluluk ve gurur yaşatan öğrencilere ve onlara rehber olan öğretmenlere teşekkür eden Onaç, ayrıca katkılarından dolayı velilere de teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?