GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ ERHUN ŞAHALİ VE HÜSEYİN ARANIR NİLÜFER BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETT

MAĞUSA KÜLTÜR DERNEĞİ’NİN ŞAMPİYON MELEKLER TAKIMI’NA İTHAF ETTİĞİ KARAKALEM RESİM SERGİSİ AÇILDI
2 Haziran 2023
ZABITA DENETİMLERİNDE 2 BİN 140 ADET İÇECEĞE EL KONULDU
8 Haziran 2023

Gazimağusa Belediye Meclis Üyeleri Erhun Şahali ve Hüseyin Aranır, Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay’ı temsilen Gazimağusa Belediyesi ile kardeş belediye olan Bursa Nilüfer Belediyesi’ni ziyaret ederek, çalışma ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Meclis üyeleri yaptıkları temaslar çerçevesinde Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Remzi Çınar’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Mersin ile de görüştü.
Nilüfer Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Nilüfer Belediye Başkan Vekili Remzi Çınar, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Bursa, Türkiye ve ilçeleri için önemine vurgu yapan Remzi Çınar, “Tarihimizden ve coğrafyamızdan kaynaklanan kardeşliğimizle kalplerin bir olarak attığı iki ülkeden bahsediyoruz. KKTC’de yaşanan her olumlu gelişme, KKTC için yapılacak her çalışma bizi mutlu edecektir ve her zaman desteğe hazırız” dedi.
Kardeş belediyeler Nilüfer ve Gazimağusa’nın arasında bir gönül bağı olduğuna ve birbirine benzediklerini ifade eden Gazimağusa Belediye Meclis Üyesi Erhun Şahali, iki belediye ve bölgenin ortak kalkınması adına her türlü ortak projenin içinde ve destekçisi olacaklarını söyledi.
Gazimağusa Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Aranır da, iki ülke arasındaki kardeşliğin KKTC’nin her noktasında hissedildiğini anlatarak, KKTC’deki her olumlu gelişme Türkiye’ye güç verecek, iki kardeş ülkenin ortak gelecekte güçlenerek yürümesine katkı sağlayacaktır. Bizler de bu bilinç ve sorumlulukla çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?