GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ SU ALTYAPISI OLMAYAN MUTLUYAKA’DAKİ KIRSAL KESİM ARSALARI BÖLGESİNE YENİ SU HATTI DÖŞEDİ

ESNEK TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ HİZMET ALIMI İHALE DUYURUSU
23 Şubat 2024
Atık Su Arıtma Tesisinde Mevcut Ön Arıtma Ünitesine Uygun Bir Adet Izgara Alım, Kurulum ve Devreye Alma İşleri İhale Sonuç Duyurusu 02-2024
6 Mart 2024
Gazimağusa Belediyesi Mutluyaka’da su altyapısı olmayan Kırsal Kesim Arsaları bölgesinde 600 metrelik yeni su hattı döşedi. Yaklaşık 10 yıl önce dağıtımı yapılan 30 arsanın 11’inde yerleşimin başladığı bölgede 600 metre uzunluğunda 110 mm çapında polietilen borular döşenerek su sıkıntısına köklü çözüm getirildi. Gazimağusa Belediyesi ekipleri tarafından yapılan çalışmanın 550 bin TL’lik maliyeti belediyenin öz kaynaklarından karşılandı. Gazimağusa Belediyesi su hatlarının değişmesi gereken veya yeni yerleşimin olduğu farklı noktalar için de proje hazırlığını yaparak 2024 yılı içinde su altyapı çalışmalarına devam edecek.
Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay, halka suyun sağlıklı ve yeterli bir basınçla ulaştırtılması için yürüttükleri altyapı çalışmalarına ek olarak altyapı ile ilgili sorumluluk üstlenerek kırsal kesim bölgesinde yeni su hattı döşediklerini ifade etti. Bu çalışmanın yapılmasında emek veren Su İşleri Şubesi çalışanlarına ve çalışma planını başarıyla yapan ve uygulayan Su İşleri Şubesi Sorumlusu Mustafa Katip’e halkımız ve Belediye adına teşekkür etti. Başkan Uluçay, böylesi önemli ihtiyaçları gideren çalışmalarla Belediyenin halkına güven vermesinin mümkün olacağını, bu güvenin hem halkta belediyeyi sahiplenme duygusunu güçlendireceğini hem de kendilerini motive edeceğini ifade ederek bu motivasyonla göreve devam ettiklerini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?