GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDE ASBAŞKAN MANİK, YEDEK ASBAŞKAN KÖROĞLU OLDU

BİR HAFTADA GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDE NELER YAPTIK
11 Ocak 2023
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ KENT GENELİNDEKİ İŞYERLERİNDE DENETİMLERİNİ YOĞUNLAŞTIRILDI
13 Ocak 2023
Gazimağusa Belediyesi’nde Asbaşkan Hüseyin Manik, Yedek Asbaşkan İbrahim Köroğlu seçildi
Gazimağusa Belediyesi’nde geçtiğimiz gün ilk Belediye Meclis Toplantısı gerçekleşti.
Asbaşkan seçimi, Yedek Asbaşkan seçimi, Belediye Meclis Komisyonları’nın seçimi gündemleri ile Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay öncülüğünde toplanan Gazimağusa Belediye Meclisi yoğun katılım oranı ile heyecanlı ve enerjik bir başlangıç yaptı.
Toplantıda, tek aday olan CTP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Manik oybirliği ile Asbaşkan seçilirken, Yedek Asbaşkan yine oybirliği ile tek aday olan UBP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Köroğlu oldu.
Belediye Meclis Komisyonları’nın da belirlendiği toplantıda, İhale Danışma Komitesi UBP Belediye Meclis Üyesi Cem Yababa, Mehmet Ekşici, Tolga Yavuz, CTP Belediye Meclis Üyesi Erhun Şahali, Hüseyin Aranır, Özkan Oza, Arzu Abiç, Mine Karaca, YDP Belediye Meclis Üyesi Şükrü Demirbaş ve DP Belediye Meclis Üyesi Hakan Borataş’tan oluştu.
Kira Komisyonu’na, CTP Belediye Meclis Üyeleri Ramadan Küçüksu, Müge Evram, Arzu Abiç, Hüseyin Aranır, UBP Belediye Meclis Üyeleri Yenal Garabli ve Turgut Yenağralı seçildi.
Trafik Komitesi için yapılan seçimde ise CTP Belediye Meclis Üyesi Ramadan Küçüksu, Mine Karaca, Ufuk Umay, Arzu Abiç, UBP Belediye Meclis Üyesi Özgür Dedeoğlu, Turgut Yenağralı, DP Belediye Meclis Üyesi Hakan Borataş ve YDP Belediye Meclis Üyesi Şükrü Demirbaş görevlendirildi.
Kültür-Sanat Komitesi’nde de CTP Belediye Meclis Üyesi Ufuk Umay, Arzu Abiç, Müge Evram, UBP Belediye Meclis Üyesi İbrahim Köroğlu, DP Belediye Meclis Üyesi Hakan Borataş ve YDP Belediye Meclis Üyesi Şükrü Demirbaş’ın görevlendirilmesine yönelik karar üretildi.
İhale Komisyonu Seçimi ile Disiplin Kurulu Seçimi ise bir sonraki toplantıda karar almak üzere ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?