GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDEN MEME KANSERİ FARKINDALIK AYINA DESTEK ETKİNLİĞİ

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ ANTALYA’DA 8.KALE İÇİ (OLD TOWN) FESTİVALİ’NE KATILDI
30 Ekim 2023
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNDE ARAÇ TAKİP SİSTEMİ KURULUYOR
2 Kasım 2023
1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısı ile Gazimağusa Belediyesi’nde bir dizi etkinlik düzenlendi. Geçtiğimiz gün Gazimağusa Belediyesi Atatürk Kreş ve Anaokulu’nda pembe renk ile Meme Kanseri’ne yönelik farkındalık etkinliği düzenlenirken bugün de sabah saatlerinde Gazimağusa Belediyesi’nde Meme Kanseri Farkındalık Ayı’na destek etkinliği düzenlendi.
Meme Kanseri’ne farkındalık yaratmak amacı ile “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” sloganı ile düzenlenen etkinliğe Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail de katıldı.
Etkinlikte Meme Kanseri’nde düzenli kontrolün önemine dikkat çekmek amacı ile pankarta el baskısı yapıldı, dilek ağacına sembol asıldı ve fotoğraf çekimi yapıldı.
Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay konuşmasında, kanser hastalığında farkındalık yaratmak adına önemli bir ay içerisinde olduğumuza vurgu yaparak özellikle meme kanseri ile ilgili Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail’in uzun yıllar önce bu farkındalığı ortaya koymak ve kanser hastalığında dayanışmayı artırmak için yola çıktığı zaman kendisinin ülkede görevine yeni başlayan bir doktor olarak bu mücadeleyi hatırladığını ifade etti. Toplumda en çok farkındalığın meme kanseri ile ilgili olduğunun görüldüğünü belirten Başkan Uluçay, bu konuda Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ni çalışmalarından dolayı tebrik etti.
Kanser Hastalarına Yardım Derneği Başkanı Raziye Kocaismail de çok zorluklarla pembeyi, pembenin anlamını, erken teşhisin anlamını birleştirerek kadınların kontrollerini düzenli yaptırmasını amaçlayarak hep yürüdüklerini ve hep seslendiklerini söyledi. “Bugün bu güzelliği görmek için buradayız” diyen Kocaismail, farkındalık için katkı sağlayan Gazimağusa Belediyesi personeline ve Başkan Uluçay’a teşekkür etti. Kocaismail, “Ülkemin bunu sahiplenmesinden ve farkındalıkta geldiğimiz bu aşamadan dolayı çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
1 – 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında MAGEM Maraş’ta da bir seminer düzenlendi. Jinekolog Op. Dr. Çağla Çelikkan kadınlara yönelik bilgilendirme toplantısı ile bu özel ayın anlamına uygun Gazimağusa Belediyesi ile güzel bir işbirliğine imza attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?