GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN EŞREF BİTLİS CADDESİ ASFALT VE YOL GENİŞLETME PROJESİ TAMAMLANIYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ İLE SAĞLIK BAKANLIĞININ İŞBİRLİĞİNDE MAĞUSA ARENA’DA ÜCRETSİZ PCR TESTİ YAPILIYOR
8 Şubat 2021
KKTC CİMNASTİK FEDRASYONU GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
23 Şubat 2021

Gazimağusa Belediyesi’nin Eşref Bitlis Caddesi’ni altyapısıyla birlikte bütünüyle yenilediği Eşref Bitlis Caddesi Asfalt ve Yol Genişleme Projesi  tamamlanıyor. Pandemi nedeniyle kapalı olduğumuz dönemde yürütülen 14 günlük yoğun çalışma sonrasında İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan Sulu Çember ile Serbest Liman girişi arasındaki güzergah adeta baştan yaratıldı. Son olarak asfalt döküm işlemi de yapılan yol çok kısa bir süre sonra trafiğe açılacak.

Proje kapsamında ilk olarak 9 metre genişliğinde 400 metre uzunluğundaki eski asfalt kaldırılarak, yol genişletme kazıları yapıldı ve tüm yolun alt temel stabilize dolguları yapıldı. Altyapı çalışması olarak ise yeni yol alanı içinde kalan tüm telefon hatları yeni yapılacak kaldırımların olduğu noktaya uzatıldı ve yağmur suyu drenaj hattı için borular döşendi. Fazıl Polat Paşa Camii’nden başlayarak araçların trafiğe güvenle katılması için koruluk boyunca katılma şeridi de yapıldı. Üst yapıyla ilgili çalışmalar yapıldıktan sonra güzergah trafiğe açılacak.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Gazimağusa’nın en işlek caddesi olan İsmet İnönü Caddesi üzerindeki Lefkoşa Yolu İle Serbest Liman’ın bağlantı yolu olan Eşref Bitlis Caddesi’nde kapalı olan dönemde yoğun çalışma yaparak tek gidiş- tek geliş olarak 9  metre genişliğindeki yolu 15,5 metre genişliğe  getirerek çift gidiş- çift gidiş olacak şekilde düzenlediklerini söyledi. Toplamda 1800 ton asfaltın kullanıldığı yolda kaldırım çalışmalarının da süratle devam ettiğini  ifade eden Başkan Arter, kaldırım çalışmalarıyla birlikte termoplastik yol çizgisi ve yaya geçidi çalışmaları da yaparak güzergahı çok kısa bir süre sonra trafiğe açmayı planladıklarını belirtti.

İlk halinden bugüne fotoğrafları ile Eşref Bitlis Caddesi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?