GAZİMAĞUSA, SPOR VE HALK DANSLARI ETKİNLİKLERİ İLE ŞENLENDİ

DR. FAZIL KÜÇÜK SPOR OYUNLARI MAĞUSA KUPASI
2 Ağustos 2022
2020 İSMET İNÖNÜ BULVARI DÜZENLEME PROJESİ İHALE DUYURUSU
17 Ağustos 2022
Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları Mağusa Kupası turnuvaları ve Uluslararası Kuzey Kıbrıs Halk Dansları Festivali kapsamında coşkulu kortej yürüyüşü gerçekleştirildi, haftasonunda Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları Mağusa Kupası şampiyonları belli oldu.
Gazimağusa geçtiğimiz hafta ve hafta sonunda spor ve halk dansları etkinlikleri ile şenlendi. 1-7 Ağustos tarihleri arası düzenlenen Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları Mağusa Kupası ve 29 Temmuz- 8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Kuzey Kıbrıs Halk Dansları Festivali kapsamında geçtiğimiz gün Gazimağusa’da coşkulu bir kortej yürüyüşü ve halk dansları gösterisi gerçekleşti.
Kortej yürüyüşüne Romanya, Türkiye, Özbekistan, İran, Kosova ve KKTC ‘den oluşan 6 ülkenin katılım gösterdiği sporcular ile Türkiye, Meksika, Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve KKTC’den halk dansları ekipleri katıldı.
Coşkulu kortej yürüyüşünde turnuvaya katılan 600 sporcu ve 6 ülkenin halk dansları ekipleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’ndan Mağusa Gelişim Akademisi’ne kadar yürüdü.
Bando ekibinin müzikleri eşliğinde renkli görüntülerin de ortaya çıktığı kortej yürüyüşünün ardından Uluslararası Kuzey Kıbrıs Halk Dansları Festivali kapsamında Gazimağusa Belediyesi Mağusa Gelişim Akademisi’nde unutulmaz bir halk dansları etkinliği düzenlendi.
Türkiye, Meksika, Romanya, Macaristan, Bulgaristan ve KKTC’den festivale katılım gösteren halk dansları ekiplerinin gösterileri büyük ilgi gördü.
2 Ağustos tarihinde Lala Mustafa Paşa Sarayı’nda salon maçları ile başlayan Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları Mağusa Kupası turnuvası ise 6 Ağustos’ta Kapalı Maraş 1’inci plajda yapılan plaj ayağı ile son buldu, turnuvanın şampiyonları belli oldu.
2 Ağustos Salı günü Lala Mustafa Paşa Sarayı’nda başlayan Dr. Fazıl Küçük Oyunları Mağusa Kupası’nın salon kısmı 5 Ağustos Cuma günü saat 10:00’da düzenlenen İran- Kosova müsabakasının ardından saat 18:00’de kadınlar final ve saat 19:30’da erkekler final müsabakaları ile sona erecek.
DR. FAZIL KÜÇÜK SPOR OYUNLARI MAĞUSA KUPASI PLAJ AYAĞI İLE SON BULDU
Yerli ve yabancı toplam 600 sporcunun katıldığı turnuvada salon ayağı sonrasında gözler 6 Ağustos günü Kapalı Maraş’ta yapılan plaj kısmına çevrildi. KKTC takımlarının da katıldığı plaj ayağında 6 Ağustos akşamı saat 19:00’da kadınlarda KKTC – Türkiye, erkeklerde ise KKTC – Kosova takımları Kapalı Maraş 1’inci plajda mücadele etti. Turnuvada, U18 Kadınlar Şampiyonu Elazığ Spor Kulübü olurken, 2’inciliği Digem Spor, 3’üncülüğü ise Şahlan Spor aldı. U18 Erkekler Şampiyonu ise Bozkurt Team olurken, 2’inci UKÜ, 3’üncü ise Orhan’ın Yeri oldu. Müsabakalarda dereceye giren takımlara, turnuvanın plaj ayağının düzenlendiği Kapalı Maraş 1’inci plajda ödülleri verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?