GAZİMAĞUSA’DA KANALİZASYON ÇALIŞMALARI İSMET İNÖNÜ BULVARI’NDA DEVAM EDİYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİNE BORCU OLAN ABONELERE ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
8 Eylül 2023
GAZİMAĞUSALI DAYANIŞMASINI OKUL BAŞLIYOR PAZARI İLE BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
9 Eylül 2023
Gazimağusa’da mevcut kanalizasyon şebekesinin iyileştirilmesi için Avrupa Komisyonu tarafından yapılmakta olan Mağusa Kanalizasyon Şebekesi İyileştirme Çalışmaları’nda İsmet İnönü Bulvarı’nda kazı ve hat döşeme çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar, Çeltikçioğlu İnşaat Sanayi ve Ticaret LTD. Şti, Arıkan İnşaat Taahhüt Ticaret ve Sanayi A.Ş ve MBF Yapı İnşaat Ticaret A.Ş’nin oluşturduğu konsorsiyum tarafından yürütülüyor. İsmet İnönü Bulvarı’nda DAÜ 1. giriş kapısı ile Merkez Kafeterya arasındaki güzergahta yapılan derin kazılarda çok fazla kaya ile karşılaşılması nedeniyle çalışmalar öngörülenden daha uzun sürede tamamlanıyor. Çalışmalar ilerlemeye devam ederken, Gazimağusa Belediye Başkanı Dr. Süleyman Uluçay’ın meclis üyeleriyle birlikte halkı ilk ağızdan bilgilendirmek için cadde üzerinde yaptığı esnaf ziyaretleri de tamamlandı.
Merkez Kafeterya(Bahriyeli Sk.) ile DAÜ Çemberi arası yarın kapanıyor
İsmet İnönü Bulvarı’nda DAÜ Merkez Kafeterya ile DAÜ Çemberi arasındaki güzergah 9 Eylül ile 18 Eylül tarihleri arasında ana hat boru değişimi için kapalı olacak. Cadde üzerinde geniş iş araçlarıyla çalışılacak olmasından dolayı güzergahın bu kısmının gidiş dönüş olarak tamamen trafiğe kapatılması gerekiyor. Karpaz yönünden Gazimağusa’ya gidecek olanlar Merkez Kafeterya’nın (bankamatikler) yanındaki yoldan DAÜ içindeki yolu kullanarak DAÜ Çemberinden İsmet İnönü Bulvarı’na çıkacak.
Coffemania ile Gülseren Kavşağı arasındaki yol kapandı
Çalışmalar kapsamında yarıca Coffemania ile Gülseren Kavşağı arasındaki yol da 18 Eylül’e kadar trafiğe kapanırken, trafik akışı Coffemania arkasındaki Faiz Kaymak Sokak’tan sağlanacak. Trafiğe kapalı olacak güzergahlardaki çalışmalar hızlandırılırken, belediyenin zabıta ekipleri özellikle yola paralel olan Faiz Kaymak Sk. Karanfil Sk’ta yol kenarlarında trafik akışını bozan araçların, çöp bidonlarının vb. engellerin oluşmasının önüne geçilmesi için tedbir alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?