GAZİMAĞUSALI DAYANIŞMASINI OKUL BAŞLIYOR PAZARI İLE BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ

GAZİMAĞUSA’DA KANALİZASYON ÇALIŞMALARI İSMET İNÖNÜ BULVARI’NDA DEVAM EDİYOR
9 Eylül 2023
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ TRAFİĞİ RAHATLATMAK AMACIYLA TOPÇU BULVARI’NDA YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI YAPIYOR
14 Eylül 2023
Gazimağusa Belediyesi’nin Okul Başlıyor Pazarı bugün Perşembe Pazarı alanında kuruldu.
Birçok bağışçının destek verdiği Okul Başlıyor Pazarı projesi ile Gazimağusalı örnek bir dayanışma örneği sergiledi.
Okul Başlıyor Pazarı’na sabah saatlerinden itibaren ilgi yoğun oldu. Etkinliğe katılan aileler çocuklarının tüm okul ihtiyaçlarını uygun fiyatlara temin ederken, çocuklar da alanda kurulan oyun alanında gönüllerince eğlendi, gün boyu ücretsiz olarak sunulan dondurma, pamuk şeker ve yemiş ikramları ile keyifli bir gün geçirdi.
Okul Başlıyor Pazarını ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu memnuniyetini dile getirdi.
Etkinlikte konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, Okul Başlıyor Pazarı ile Gazimağusalının bir kez daha güzel bir dayanışma ve birlik olma örneği sergilediğini ifade etti. Okul Başlıyor Pazarı ile hem kentin çocuklarına bir eğlence, bir oyun oluşturulması amaçladığını hem de Gazimağusa halkının dayanışmasını güçlendirerek tüm ailelerin çocuklarına gönüllerince okul alışverişi yapabilmesinin amaçladığını kaydetti.
Toplumda buna benzer örnek çalışmalara devam edeceğini belirten Başkan Uluçay, konuşmasında organizasyona özveri ile destek veren herkese ve her zaman destek belirttiğini ifade ettiği Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’na teşekkür etti.
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’da konuşmasında, eğitim alanına katkı koyması dolayısı ile Başkan Uluçay’a teşekkür etti. Okullarda deprem dayanıklılıklarına yönelik yoğun çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Çavuşoğlu, halkın moral ve motivasyona ihtiyacı olduğuna dikkat çekerek, ayağa kalkabilmek için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini belirtti. Başkan Uluçay’ın bu kapsamda göreve geldiği günden bu yana yardım ve desteklerini hiç esirgemediğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, hem okullara yaptığı katkılardan dolayı, hem de bu şekilde sosyal sorumluluk projelerine örnek olduğu için Başkan Uluçay’a teşekkürlerini sundu. Çocukların 2023-2024 eğitim yılının hayırlı olmasını dileyen Bakan Çavuşoğlu, bu öğretim yılına geçmiş dönemden farklı olarak halk ile kurum ve kuruluşlarla hep birlikte başlandığını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?