GMB’NİN MAĞUSA’YI DAYANIŞMA İYİLEŞTİRECEK PROJESİ KAPSAMINDA SOSYAL DESTEK HİZMETLERİ BİRİMİ’NE ARAÇ BAĞIŞI YAPILDI

İHSAN KILIÇ SK. (KÖŞE KAHVESİ), CENGİZHAN SK., ÜÇÇAKIRLAR CADDESİ, 28. TÜMEN CADDESİ ARASI YAĞMUR SUYU DRENAJ HATTI YAPIMI PROJESİ İHALE DUYURUSU
15 Ağustos 2023
GAZİMAĞUSA’DAKİ OKULLARDA GENEL TEMİZLİK VE BAKIM ÇALIŞMASI YAPILIYOR
18 Ağustos 2023
Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi kapsamında Gazimağusa Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Birimi’ne DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu ile Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins tarafından araç bağışı yapıldı.
Araç, geçtiğimiz günlerde Gazimağusa Belediyesi ve Samtay Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde Suna Anne Paylaşım Mutfağı’nda çıkan günlük yemek menüsünün İkinci Bahar Yaşam Kulübü üyelerine dağıtımı ile dün hizmet vermeye başladı.
Sosyal Destek Hizmetleri Birimi’nin kentte yaşayan üyelerine hizmetlerini kesintisiz ve kaliteli bir şekilde devam ettirebilmesi amacı ile bağışlanan aracın İkinci Bahar Yaşam Kulübü üyelerine sağlık hizmetlerinde kullanılacak.
Bu bağlamda daha önce Gazimağusa Belediyesi Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki ameliyathanenin altyapısının oluşturulmasına sponsor olarak da Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkı koyan DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu’na teşekkür plaketi sunulurken, önceki gün de Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins ve yapılan araç bağışının teminde bir o kadar yardımlarda bulunarak katkı sağlayan Fırat Serhat Motors Direktörü Fırat Serhat’a Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay tarafından teşekkür plaketi taktim edildi.
Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, yapılan bağışın Sosyal Destek Hizmetleri Birimi’nin kentin büyüklerine yönelik hizmetlerinde büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek hem bağışı yapan yardımsever kız kardeşler Netice Dökmecioğlu ve Hatice Jenkins ile bağışlanan aracın temininde büyük katkı sağlayan Fırat Serhat’a teşekkür etti.
Bu tür bağışların cesaretlendirici olduğunu ifade eden Başkan Uluçay, yapılan bu önemli yardım sayesinde hizmetlerin geliştirilerek devam etmesine katkı koyanların büyüklerimizin hayır dualarını alacaklarını kaydetti.
Kentte hem büyüklerimiz ile ilgili hem de desteklemeye ihtiyaç duyan başka gruplar ile ilgili yardımsever iş insanlarının dayanışmasının örnek olacak nitelikte olduğunu vurgulayan Başkan Uluçay, “bu kent zor zamanların birlik ve beraberlik ile aşılabildiğine tanıklık etti. Mağusa dayanışma ile iyileşecek” dedi.
Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins yaşlılık döneminin hayatın en önemli evresi olduğuna dikkat çekerek, İkinci Bahar Yaşam Kulübü ile kentin büyüklerine her türlü hizmeti eksiksiz sağlayan Gazimağusa Belediyesi’ne ve özverili çalışmalarından dolayı da Sosyal Destek Hizmetleri Birimi Amiri Simge Okburan ile ekibine teşekkür etti. Jenkins hizmetlerin artırılarak devam edebilmesi için iş birliğinin devam edeceğini de ifade etti.
Fırat Serhat Motors Direktörü Fırat Serhat da Gazimağusa’nın iyileşmesi yönünde sağlanan hizmetlerden dolayı Gazimağusa Belediyesi’ne teşekkür ederek, ihtiyaç halinde destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?