Gülsin Onay Piyano Resitali Gazimağusa’da Gerçekleşti

Uluslararası Gazimağusa Kültür Sanat Ve Turizm Festivali’nde Sena Şener Ve Tuna Kiremitçi Büyüledi
5 Temmuz 2019
23.Uluslararası Mağusa Kültür Sanat ve Turizm Festivali’nde “Hayat Kime Güzel” Tiyatro Oyunu Kahkahaya Boğdu
5 Temmuz 2019

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği, Gazimağusa Belediyesi ve Doğu Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Gülsin Onay Piyano Festivali Kapsamında dün akşam Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı Gülsin Onay Piyano Resitali Jale Derviş Anısına Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşti.

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Gülsin Onay Piyano Resitali 2 yılda bir düzenlenecektir. Festivalin amacı şehrimizin ve adamızın kültürel yaşamına katkıda bulunmak, piyano eğitimi alan her yaştaki amatör piyanistlere sahneye çıkma şansı tanımak, aldığı eğitimi akademik ve sanatsal olarak değerlendirmesine olanak sağlanacak.

Geceye Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay, T.C Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik ve Milletvekilleri katıldı.

Dünyanın en önemli Chopin yorumcularından birisi olarak kabul edilerek Polonya Devlet Nişanı ile onurlandırılan Türkiye Devlet Sanatçısı piyanist Gülsin Onay, resitalinde, Beethoven’ in Patetique Sonatı, Chopin’ in Ballade No.3 ve Nocturne Op.48,No.2, Bach’ ın İtalyan Konçertosu ve Franck’ ınPrelude, Choral et Fuge yapıtlarını yorumladı.

Sanatseverlerden yoğun ilgi gören Gülsin Onay Piyano Festivali 3 gün sürecek ve atölye çalışmaları ve performanslar sergilenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?