GÜZELYURT BELEDİYESİ KAPALI MARAŞ’I ZİYARET EDENLERE PORTAKAL SUYU VE PORTAKAL DAĞITTI

Gazimağusa Belediyesi İhale Değerlendirme Komisyonu İsmet İnönü Bulvarı Düzenleme Projesi 2.Etap İhale Duyurusu
31 Mayıs 2021
GREEN PEDAL CYCLİNG DERNEĞİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİTESİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
3 Haziran 2021
Güzelyurt Belediyesi’nin Portakal Festivali’ni unutturmamak ve portakalın kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bir süre önce ilçelerde başlattığı Portakal Suyu Dağıtım Günleri Etkinliği Gazimağusa Belediyesi’nin ev sahipliğinde Pazar günü Kapalı Maraş’ta yapıldı. Güzelyurt Belediyesi ekipleri tarafından Maraş’ı ziyaret edenlere Maraş’ın girişine kurulan büfede portakal suyu ve portakal ikram edildi, Festival şapkası dağıtıldı.
Gazimağusa Belediye Başkanı Ismail Arter konuşmasında, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’a böyle bir etkinliğe Gazimağusa’yı da dahil ettiği için teşekkür ederek, pandemi döneminde birçok etkinliğin bir kenara itildiğini, festivallerin ileriki yıllarda eskisi gibi yapılmasını diledi. Güzelyurt Belediyesi’nin Maraş’ı ziyaret edenlere portakal suyu ve portakal ikramında bulunduğunu, bu güzel etkinliğin pandemiden sonra da devamı için teyit aldığını, hafta sonları 3 bine yakın kişinin Kapalı Maraş’ı ziyaret ettiğini söyledi.
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar da konuşmasında, 1 hafta önce başlattıkları proje kapsamında Maraş kapısı önünde vatandaşlarımıza narenciye alışkanlığı kazandırmak ve portakal festivalini unutturmamak adına bir faaliyet yaptıklarını, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in ev sahibi olarak kendilerini ağırladığını söyledi. Özçınar, bu gibi etkinlikleri her ilçede devam ettirmek arzusunda olduklarını, narenciye üretimine destek olmak istediklerini, pandemi sürecinin festival yapılmasına engel olsa da farklı etkinlikler yaptıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?