KANALİZASYON HATLARINDA TERMAL SİSLEME YÖNTEMİ SAYESİNDE HAMAMBÖCEĞİ İLE ETKİN MÜCADELE

GMB ATATÜRK KREŞ VE ANAOKULU 2022-2023 EĞİTİM YILINI SERGİ VE DİPLOMA TÖRENİ İLE BİTİRDİ
20 Haziran 2023
SÜLEYMAN ULUÇAY STRASBOURG’TA TOPLANTIYA KATILDI
3 Temmuz 2023

Gazimağusa Belediyesi, hamamböceği popülasyonu ile mücadelede kanalizasyon hatlarında termal sisleme yöntemi kullanmaya başladı.
Gazimağusa Belediyesi Sağlık Birimi’nin özellikle yaz aylarında kent halkını rahatsız eden sivrisinekle kaynağından mücadelesi aylardan beri etkin bir şekilde devam ederken bunun yanında hamamböceği gibi böcek ve çeşitli haşerelerle ilgili de kaynağından mücadelede yoğun mesai harcanıyor.
Gazimağusa Belediyesi Sağlık Birimi, yaz aylarında kendini yoğun olarak gösteren hamamböceklerinin kaynağından mücadelesinde, kanalizasyon hatlarında termal sisleme yöntemi ile ilaçlama yapmaya başladı. Kent genelindeki kanalizasyon hatlarının tümünde termal sisleme yöntemi ile mücadele gerçekleştiren ekipler, hamamböceği popülasyonunun artmasına bu sayede engel oluyor.
Halkın kentte refah ve huzur içinde bir yaşam sürmesi için sivrisinekle mücadelede göletlerde biyolojik larvasit ilaçlama, evlerde de rutin ilaçlama hizmetlerine devam eden Sağlık Birimi ekipleri, tüm böcek ve haşerelerle sürdürülen mücadelenin daha etkili olmasında kent halkına da görevler düştüğüne dikkat çekiyor. Mücadeleye evlerde rutin ilaçlama hizmeti ile devam ederken evlerde sinek ve haşere üremesine yol açan durağan su kaynaklarına müdahale eden Gazimağusa Belediyesi Sağlık Birimi ekipleri, sinek, böcek ve haşere popülasyonun artmasına engel olmak adına halka, evlerinde ağzı açık su kuyuları bulundurmamaları ve leğen, lastik içi gibi yerlerde biriken sulara müdahale etmeleri yönünde de çağrıda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?