MAĞUSA RAVELİN LİONS KULÜBÜ DERNEĞİ GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

KAPALI MARAŞ’I BİR GÜNDE 2 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ
7 Ekim 2021
GAZİMAĞUSA, İSKELE VE YENİBOĞAZİÇİ İMAR PLANI BİRLEŞİK KURUL TOPLANTISI’NDA OY BİRLİĞİ İLE ONAYLANDI
22 Ekim 2021
Yeni kurulan Mağusa Ravelin Lions Kulübü Derneği’nin Kurucu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’e yaparak dernekleri hakkında bilgi verdi ve flamalarını takdim etti. Çiğdem Duvarcı başkanlığındaki heyette 1. Başkan Yardımcısı Esin Oza, 2. Başkan Yardımcısı Şükriye Çiçek, Sekreter Aydın İnce yer aldı.
Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, derneğin kuruluş çalışmalarını duyduğundan beridir hayırlı olacağını bilerek sevindiğini ifade ederek, derneğin kuruluşunun hayırlı olmasını diledi. Ekibin güzel işler yapacağına inandığını, herşeyin paraya dayanmadığını, güzel fikirler ve projelerle güzel işler ve sosyal projeler yapılabileceğini ifade eden Başkan Arter, özellikli bir şehir olan Gazimağusa’nın tarihi eserler yönünden zengin olduğunu bunun turizmde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Gazimağusa’nın Maraş Bölgesinin ülkenin seracılık üretiminin yüzde 70’ini karşıladığını, kültür-sanat başkenti olma iddiasının yanında spor açısından da güçlü bir potansiyele ve altyapıya sahip olduğunu ve Gazimağusa’nın 10 binin üzerinde öğrenci barındırdığını ifade eden başkan Arter, 46 yıldır kapalı olan Maraş’ın sıkıntısını çektiklerini, 2 büyük cadde ve kamu alanlarının ziyarete açıldığı Maraş bölgesinin de yoğun ilgi gördüğünü, ayrıca bir Projesiyle yeni düzenleme yaptıkları Hendek’te de yürüyüş yapıldığını söyledi. Başkan Arter, tüm bu konuları geliştirmek için pek çok proje yapılabileceğini de kaydederek, birlikte çalışmaya hazır olduklarını belirtti.
Mağusa Ravelin Lions Kulübü Derneği Başkanı Çiğdem Duvarcı, 4 Ekim 2021 tarihinde dernek tescilini aldıklarını, 23 üyelerinin olduğunu, derneğin ismini Kale içinin önemli burçlarından Ravelin Burcu’ndan aldığını, girişken ve dinamik ekibiyle topluma ve çevreye fayda sağlayacak önemli projeler üretmeyi planladıklarını kaydetti. Üyeleri arasında eğitimciler ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden akademisyenlerin yer aldığı derneklerinde; sağlık, çevre, açlık, eğitim, bağımlılık ve ruh sağlığı ve özel gereksinimli bireylere destek başlıklarında komiteler kurduklarını aktaran Duvarcı, dernek olarak Gazimağusa’ya gönül vermiş bir grup duyarlı kişiden oluştuklarını ifade etti. Duvarcı, özellikle çevre projelerine verdikleri önemden de bahsederek, projelerde her türlü işbirliğine hazır olduklarını ve bu bağlamda istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Duvarcı ayrıca, derneğin adını taşıyan Ravelin Burcu’nda bir etkinlik yapmak istediklerini de aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?