MAĞUSA SURİÇİ PANAYIRI AÇILDI

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NDE MELEKLER ANITI ULUSAL MİMARİ-PLASTİK SANAT ESERİ YARIŞMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
24 Ağustos 2023
GAZİMAĞUSA BELEDİYE BAŞKANI SÜLEYMAN ULUÇAY İLK 8 AYLIK SÜRECİ BASIN TOPLANTISINDA ANLATTI
29 Ağustos 2023
Stant gelirlerinin Şampiyon Melekleri Yaşatma Derneği’ne bağışlanacağı Mağusa Suriçi Panayırı’nın açılışı dün akşam Başbakan Yardımcısı Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay tarafından yapıldı.
Açılışta konuşan Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, kentin daha gelişmiş, daha güzel olabilmesi için hükümetin de desteğiyle belediye olarak büyük uğraşlar verdiklerini ifade etti.
Turizm ve Çevre Bakanlığı işbirliğinde Suriçi’nde pek çok çalışmalar yürüttüklerini belirten Başkan Uluçay, Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu’na desteğinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Uluçay, bu kapsamda Suriçi’nde bulunan mazgalların turizme katkı sağlaması amacı ile belediyenin kullanımına verildiğini ayrıca Denko ambarları olarak bilinen yerdeki 5 adet deponun bakanlığın himayesine aldığını ve bu alanda Gazimağusa Belediyesi işbirliğinde güzel projelere imza atacaklarını müjdeledi.
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da konuşmasında Suriçindeki Müze ve Ören yerlerindeki sıkıntıların aşılması, hisarların temizliği yönünde belediye ile işbirliği içinde önemli adımlar attıklarını ve devam işbirliğinin devam edeceğini söyleyerek, bu çerçevede Suriçi’ndeki mazgalların açılmasına ve Denko alanının, yerli ureticinin ürettiklerini orada satma imkanı bulacağı, birçok derneğin faaliyetlerini sergileyebileceği kafeleri ile güzel bir sosyal tesis olarak projelendirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.
Bakan Ataoğlu kentte hayata geçirmeyi amaçladıkları Yat Limanı projesine de değinerek, projenin bir kaç yıl içinde hayat bulacağını belirtti ve bu projenin Bafra alternatif turizm modelleri göz önünde bulundurularak Bafra-Mağusa arasında gemi seferlerinin de olacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?