MAĞUSAYI DAYANIŞMA İYİLEŞTİRECEK

GMB VE KTÖS İŞ BİRLİĞİNDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK
14 Temmuz 2023
ESNEK TOPLU TAŞIMA PROJESİ PALMBEACH SAHİL GÜZERGAHINDAN DA ULAŞIMA AÇILDI
14 Temmuz 2023
Yardımsever kent halkının, “Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne” gösterdiği dayanışma örneği gururlandırıyor.
DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu, Gazimağusa Belediyesi Köpek Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki ameliyathanenin altyapısının oluşturulmasına sponsor olarak Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkı koyarken, yardımsever kız kardeşler DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu ile Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins, yine Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne destek olmak amacı ile Sosyal Destek Hizmet Birimi çatısı altında faaliyet gösteren İkinci Bahar Yaşam Kulübü’ne, kentin yaşlılarına daha iyi hizmet sunabilmesine olanak sağlanması amacı ile araç bağışında bulundu.
Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay dün, Gazimağusa Belediyesi ile örnek bir iş birliği ve dayanışma gösteren yardımsever kız kardeşler DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu ile Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins’i konuk etti.
Başkan Uluçay, Dökmecioğlu ve Jenkins’e Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkılarından dolayı teşekkür plaketi sundu.
Başkan Uluçay, örnek bir dayanışma ile Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkı koyan DND Homes Kurucu Ortağı Netice Dökmecioğlu ile Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins’e teşekkür etti. Açıklamasında dayanışma ile kent halkına sağlanabilecek katkının önemine vurgu yapan Başkan Uluçay, özellikle yaşamı kolaylaştırmak amacı ile medikal araç ve gereçlere ciddi anlamda ihtiyaç olduğunu vurgulayarak imkanı olanların Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkı koymaya davet etti.
Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği Başkanı Hatice Jenkins de açıklamasında, hem Yaşlı Hakları ve Ruh Sağlığı Derneği hem de bireysel olarak kendisinin yaşlılara daha iyi bir hizmet sağlanması amacı ile Gazimağusa Belediyesi ile iş birliği içerisinde olduklarını kaydetti. Yaşlıların toplumun hafızası olduğunu belirten Jenkins, toplumu bugünlere getirenlerin yaşlıların çabası olduğunu söyledi.
Sosyal Destek Hizmet Birimi Amiri Simge Okburan ve personelinin İkinci Bahar Yaşam Kulübü üyelerinin tüm ihtiyaçları için özverili bir çalışma yürüttüğünü belirten Jenkins, yaş almanın insan hayatının en önemli evresi olduğuna dikkat çekti.
Yapılan araç bağışı ile yaşlılara hizmette herhangi bir aksama yaşanmamasının amaçlandığını söyleyen Jenkins, Gazimağusa kenti genelinde birçok 65 yaş üstü üyesi bulunan İkinci Bahar Yaşam Kulübü’nün araç ve medikal gereçlere ihtiyacı olduğu vurgusunda bulunarak duyarlı kent halkını Mağusa’yı Dayanışma İyileştirecek Projesi’ne katkı koymaya çağırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?