GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ 27 MART DÜNYA TİYATRO GÜNÜ DOLAYISIYLA TİYATRO FESTİVALİ DÜZENLİYOR

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ ÜNİFORMA ALIMI İHALE DUYURUSU
18 Mart 2024
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ “MAĞUSA’NIN FLAMİNGOLARI” FOTOĞRAF YARIŞMASI DUYURUSU
20 Mart 2024
Gazimağusa Belediyesi 27 Mart Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla ülkemizdeki tiyatro gruplarının sahneleyeceği oyunlardan oluşan bir tiyatro festivali düzenliyor. Tiyatronun genel öneminin yanında ülkemizde tiyatro alanında verilen emeğin görünür hale getirilerek halka sunulması amacıyla düzenlenen festival kapsamında 26-29 Mart tarihleri arasında 4 oyun sahnelenecek. Gazimağusa Belediyesi, hayatın bir parçası olarak insanları eğlendirirken, düşündürmesi ve yeni ufuklar kazandırması açısından tiyatroya son derece önem veriyor. Ücretsiz olarak izlenebilecek oyunlara rezervasyon yaptırmak için belediyenin Halkla İlişkiler Birimi’nin 0392 630 0 500 numaralı telefonu aranarak rezervasyon yapılması gerekiyor. Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek tüm oyunların başlama saati 20:00 olacak.
İlk oyun Cümbüş Var 26 Mart’ta sahneleniyor
Festival kapsamında ilk olarak Kıbrıs Açık Tiyatro’nun komedi türündeki oyunu “Cümbüş Var” 26 Mart tarihinde saat 20:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahneleniyor. Kemal Şamdanlı’nın yönettiği oyunda, Kemal Şamdanlı, Nurin Gasimov, Dila Dindar, Dilara Kazan, Beyza Çelik, Ayşe Gürer, Emre Rifat Yıldız, Yaşar Türken, Turan Uçaner, Berk Deniz Ceylani, Ulaş Sabahoğlu rol alıyor. Ayrıca oyunun Ses ve Işık Yönetmenliğini Ceysun Yılmaz, Reji Asistanlığını Berk Deniz Ceylani yapıyor.
27 Mart’ta “Ayrılık” oyunu var
Mağusa Tiyatrosu’nun “Bir Ayrılık Anatomisi” isimli oyunu 27 Mart’ta sahneleniyor. Behiç Ak’ın yazıp, Yıltan Kahraman’ın yönettiği oyunda, Burcu Para, Yıltan Kahraman rol alırken, Reji Asistanlığı görevini ise İlçen Üretmek, Eliz Ercanlar yapıyor. Oyun boşanmış bir çiftin bir gün bir araya gelerek geçmişte yaşadıklarını yeniden gündeme getirip “Erkek” ve “Kadın” bakış açısıyla ikili ilişkileri mizahi bir dille perdeye aktarıyor.
28 Mart’ta “Tehlikeli Saplantı” oyunu var
İskele Belediye Tiyatrosu’nun Tehlikeli Saplantı oyunu 28 Mart’ta sahneleniyor. N.J. Crisp’in yazdığı Sami Yakar’ın yönettiği oyunda Bilen Kılıç, Mehmet Külçer ve Burkay Mehmet Uzun rol alırken, perde arkasında ise suflörde Ceren Boyacı, ses-ışık ve efektte Murat Sirhan, dekor tasarımda Yalçın Arıcı, afiş tasarımda da Ebru Kırmızı yer alıyor.
29 Mart’ta “Kıssa” oyunu var
So Kolektif’in 4 kısa oyundan oluşan “Kıssa” oyunu 29 Mart’ta sahneleniyor. Erdoğan Kavaz, Şaziye Konaç, Ayşegül Salamis Şentuğ Tuğyan, Nejdet Serkan Sadıkoğlu’nun yazdığı, Erdoğan Kavaz, Şaziye Konaç, Fehmi Öztürk, Nejdet Serkan Sadıkoğlu yönettiği oyunlarda Ozan Uykur, Gülsefa Dede, Tünay Konti, Nejdet Serkan Sadıkoğlu rol alıyor. Dört yeni yazarın bir şiirden yola çıkarak yazdığı KISSA, 4 kısa oyundan oluşmuş ve 4 farklı yönetmen tarafından yönetiliyor. Oyun klasik sahnede değil, oyunun oynanacağı mekanın farklı köşelerinde sahnelenmektedir. İzleyiciler zil sesini takip ederek istasyon değiştirir ve yeni oyun mekanına yerleşir. Düdük sesiyle yeni oyun başlar ve bu süreç dört kez tekrarlanır. Fotoğraf çekmenin serbest olduğu oyunda izleyiciler için 18 yaş sınırı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?