YRD. DOÇ. DR. TURGAY BÜLENT GÖKTÜRK “TARİHSEL SÜREÇTE KIBRIS” KİTABINI BAŞKAN İSMAİL ARTER’E TAKDİM ETTİ

KIBRIS POLİFONİK KOROLAR DERNEĞİ BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET EDEREK ALBÜM CD’SİNİ VE NOTA KİTAPLARINI TAKDİM ETTİ
4 Haziran 2021
DOĞA İLKOKULU ÖĞRENCİ KONSEYİ BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ARTER’E “5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ”YLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ SUNDU
5 Haziran 2021
DAÜ Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAÜ ATAUM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk , Gazimağusa Belediye Başkanı Ismail Arter’i ziyaret ederek “Tarihsel Süreçte Kıbrıs” isimli kitabını takdim etti.
Başkan İsmail Arter konuşmasında, Tugay Bülent Göktürk’ün çalışkanlığıyla dikkat çektiğini, ülkemizde hem tarihsel olarak hem Kıbrıs konusuyla ilgili konuları kitaplaştırmasının çok önemli bir fayda olduğunu ifade ederek yeni kitabından dolayı Göktürk’ü kutladı. Tarihsel Süreçte Kıbrıs kitabıyla Kıbrıs tarihiyle ilgili bilgilerin de tazeleneceğini ifade eden Başkan Arter, Belediye olarak yapabilecekleri katkıları yapmaya hazır olduklarını söyledi. Başkan İsmail Arter, Belediyenin Bandabuliya’yı kütüphane olarak hizmete sunmak için çalışma yaptığını da sözlerine ekledi.
Yrd. Doç. Dr. Turgay Bülent Göktürk ise, DAÜ Atatürk Araştırma ve Uygulama Merkezi olarak Kıbrıs Türkünün davası ve varoluş mücadelesini her fırsatta duyurmaya çalıştıklarını, farklı uluslararası sempozyumlarda bildiriler yayınladıklarını, uluslararası dergilerde yazılar yayınladıklarını söyledi. Göktürk, son olarak mücahitlerle ilgili röportajlarını içeren bir kitap hazırladıklarını, Kıbrıs’la ilgili 22 makaleyi bir kitap altında topladıklarını ve tarihsel süreçte Kıbrıs kitabının ortaya çıktığını söyledi. Tarihsel Süreçte Kıbrıs, Mücahitler Anlatıyor ve Mağusa Sancağı kitabını akademisyenler ve öğrencilerin istifade etmesi için bir paket halinde hem Türkiye hem ülkemizdeki kütüphanelere göndereceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Online Ödeme
Türkçe
× Merhaba,size nasıl yardımcı olabiliriz ?